W maju tradycyjnie ruszył sezon na Pierwsze Komunie. W sieci więc pojawiło się sporo artykułów na temat tego, jak w dzisiejszych czasach wygląda to święto 8-latków. Przeczytałam w nich między innymi, że obecnie kupowanie rowera czy łańcuszka na tę okazję to obciach, a najpopularniejszym prezentem pierwszokomunijnym jest sprzęt elektroniczny, jak laptopy czy kina domowe. Same przyjęcia komunijne zaś swoją wielkością i rozmachem zaczynają dorównywać przyjęciom ślubnym.

Tak się składa, że zaproszono mnie w tym roku na jedną komunię, faktycznie ma ona się odbyć w eleganckim lokalu. Czy to znaczy, że na przyjęcie mam przynieść laptop najnowszej generacji bądź quada? Przejrzałam ceny laptopów na Ceneo i stwierdziłam, że chyba zabawka za 2 tyś. zł dla 8-letniego dziecka to lekka przesada. Temat okazał się na tyle interesujący, że postanowiliśmy zapytać naszych użytkowników, jaki ich zdaniem powinien być prezent pierwszokomunijny i ile taki podarunek powinien kosztować. 

Badanie przeprowadziliśmy na przełomie kwietnia i maja. Wzięło w nim udział ponad 5 tyś. użytkowników Ceneo, a wyniki pokazały, że jednak ten wysłużony rower nie taki zły. Aż 43% badanych uznało właśnie rower za najodpowiedniejszy prezent z okazji Pierwszej Komunii.  Dobrze się składa, gdyż przyzwoity rower na Ceneo znajdziemy już w cenie 500 zł. Wielu użytkowników zdecydowałoby się także na łańcuszki lub po prostu gotówkę. Dopiero na dalszych miejscach znalazły się komputery, laptopy i odtwarzacze mp3. Z kolei w odpowiedzi na pytanie o najmniej odpowiedni prezent aż 64% badanych wskazało quady! Jesteśmy także zwolennikami wydawania rozsądnych sum pieniędzy na tę okazję. Niemalże połowa ankietowanych uznała, że racjonalny koszt prezentu pierwszokomunijnego powinien oscylować w granicach od 300 do 500 zł. Przyznam, że odetchnęłam z ulgą, kupię prezent w tej cenie i nie zbankrutuję.

Wszystkim zainteresowanym polecam nasz raport, znajdziecie go pod adresem:

Raport Pierwsza Komunia – Ceneo.pl

Popularne wyszukania