Wspólnie z portalem Fortel.info przygotowaliśmy raport dotyczący cen telefonów komórkowych w ubiegłym miesiącu. W zestawieniu znalazły się najtańsze i najdroższe telefony. Konsumenci, dla których największe znaczenie ma atrakcyjna cena mają całkiem spory wybór niedrogich telefonów. Wśród 10 najtańszych telefonów dostępnych na Ceneo, żaden nie przekroczył 100 zł. Najatrakcyjniejszy cenowo jest LG KP100 – można go kupić już od 66 zł. Różnica pomiędzy najtańszym, a najdroższym telefonem wyniosła… 29 834 zł!

Dla osób, które mogą przeznaczyć większą sumę na telefon komórkowy producenci również przygotowali niemało opcji. W TOP 10 najdroższych telefonów na pierwszym miejscu znalazła się Motorola AURA Diamond, którą można nabyć za 9 999 zł. Wysoka cena tego telefonu wynika m.in. ze zdobień, które posiada: jest pokryta 18-karatowym złotem i wysadzana 34 diamentami. Ekran Motoroli jest chroniony przez 62-karatowe szkło szafirowe. Najtańszym wśród najdroższych jest Sony Ericsson U1i Satio, w ubiegłym miesiącu można było go kupić za "jedyne" 2 189 zł.

W osobnej kategorii znalazły się telefony zdobione w salonach jubilerskich. Bogato i precyzyjnie przystrojone mogą wręcz szokować swoją ceną. Za najdroższe urządzenie tego typu, telefon Apple iPhone 3GS 32GB Continental Diamond trzeba zapłacić 29 900 zł. Telefony jubilerskie zdecydowanie można uznać za produkty kierowane do bardzo wąskiego grona konsumentów.

 

Pełny raport możecie przeczytać pod tym linkiem:
Najdroższe i najtańsze telefony komórkowe. Marzec 2010

Popularne wyszukania