W ubiegłym miesiącu na Ceneo wyodrębniliśmy wśród telewizorów kategorię „Telewizory 3D”. Widać coraz większe zainteresowanie tego typu sprzętem, zwłaszcza że nadchodzące mistrzostwa w piłce nożnej będą transmitowane przy pomocy kamer 3D. Obecnie na Ceneo możecie wybierać spośród 11 modeli trójwymiarowych telewizorów, średnio co tydzień przybywa po 1 nowym.

 

Najtańszy  telewizor 3D, który znajdziecie w naszej porównywarce to 40-calowy SAMSUNG LE40C750. Jego najniższa cena na Ceneo to 4 514 zł. Samsung wiedzie prym w ilości dostępnych na naszym portalu trójwymiarowych telewizorów – spośród dostępnych 11 modeli, aż 8 należy do tej właśnie marki. Nic więc dziwnego, że wśród sprzedaży urządzeń tego typu Samsung jest zdecydowanym liderem. Według danych opublikowanych wczoraj na portalu Swiatobrazu.pl aż 90% udziały w rynku w tej sprzedaży zgarnia ta marka. Na 300 tys. sztuk telewizorów 3D sprzedanych na całym świecie 270 jest sygnowanych logo Samsunga.   Najpopularniejszym w tej kategorii jest telewizor Panasonic TX-P50VT20E o przekątnej 50 cali. Jego ceny zaczynają się od 8 638 zł i sięgają do 9 999 zł, jest dostępny obecnie w 22 sklepach.

Tym co zachęca do zakupu telewizora 3D jest oczywiście inna jakość oglądania – obraz, który wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Odstraszaczem dla większości z nas jest  przede wszystkim cena, bo jest to produkt nie na każdą kieszeń. Także dostęp do filmów i programów nagrywanych w technoligii 3D póki co jest jeszcze w naszym kraju raczej skromny. Ponoć filmy porno w 3D mają napędzić sprzedaż telewizorów tego typu ;) Natomiast tym co na 100% wpłynie na liczbę sprzedawanych urządzeń tego typu będzie spadek ceny. Jak długo będziemy musieli na to czekać? Pewnie dobrych kilka miesięcy. Póki co sprzęt 3D pozostaje w zasięgu głównie tych osób, które zarabiają powyżej przecietnej. Znajdą się na pewno też tacy, którzy zdecydują sięgnąć po swoje oszczędności lub zaciągnąć na ten zakup kredyt.

Na koniec zachęcam osoby, które lubią wytężać wzrok do obejrzenia poniższego filmiku. Po odpowiednim "wyregulowaniu" oczu można obejrzeć historyjkę w 3D. I to bez specjalistycznego sprzętu oraz okularów. W przypadku wątpliwości – tak, tak - w tym szumie można zobaczyć całkiem ciekawą animację :)

Popularne wyszukania