Wrzesień zbliża się wielkimi krokami – dla uczniów i ich rodziców to czas, kiedy trzeba zacząć kompletować podręczniki do szkoły. Listy książek są często zamieszczane przez szkoły na stronach internetowych, a podręczniki bez problemu znajdziemy w księgarniach online. A jak było jeszcze niedawno? Żeby zdobyć listę książek trzeba było wydzwaniać do sekretariatu, a później z tą listą chodzić od księgarni do księgarni… Oczywiście taka opcja jest nadal preferowana przez sporo osób, natomiast korzystając z Internetu można sobie bardzo uprościć szkolne zakupy :). Sprawdziliśmy ceny podręczników w księgarniach online – cena kompletu dla pierwszaka w szkole podstawowej to około 200 zł, natomiast rodzice maturzysty zapłacą dwa razy więcej.

 

Szukając podręczników w księgarniach online warto porównać ceny – na komplecie książek możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. W przypadku najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką trzeba jeszcze liczyć zakup tornistrapiórnikaprzyborów do pisaniastroju sportowego. Koszt takiej wyprawki dla pierwszaka to około 500-700 złotych.

Inaczej jest w przypadku ucznia klasy maturalnej. Spis wymaganych książek jest znacznie dłuższy, a do tego dochodzą jeszcze repetytoria i testy niezbędne przed egzaminem dojrzałości. Im więcej przedmiotów trzecioklasista zdaje na maturze, tym oczywiście koszty będą większe.

Możliwość zakupu podręczników za pośrednictwem Internetu to duża wygoda i oszczędność czasu (każdy, kto chociaż raz stał za podręcznikami w kolejce doskonale wie o czym mowa ;)). Dodatkowo księgarnie online przy zakupie powyżej określonej kwoty często oferują dostawę gratis – warto więc porównać ofertę kilku księgarni, aby wybrać najkorzystniej.

Popularne wyszukania