Okulary 3D Odkąd „Avatar” wkroczył z wielką pompą na ekrany kin stało się jasne, że technologia 3D będzie towarem pożądanym przez konsumentów. Nic więc dziwnego, że czołowi producenci sprzętu RTV odpowiadają na te oczekiwania i planują wprowadzenie do sprzedaży gamy produktów umożliwiających nam oglądanie trójwymiarowych obrazów w domowym zaciszu. Już teraz możemy kupić ramkę 3D, w ostatnim czasie Asus wprowadził na rynek laptopa oferowanego w zestawie z trójwymiarową grą Assasin’s Creed 2 oraz parą okularów 3D. Prawdziwym hitem nadchodzącego lata będą jednak telewizory 3D – któż z nas nie chciałby obejrzeć  zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w trójwymiarze?

Trójwymiarowy Mundial
Pod koniec zeszłego roku Sony Corporation i FIFA podpisały umowę dotyczącą relacjonowania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010 przy pomocy kamer 3D Sony – wśród kibiców, którzy nie pojadą na Mundial zapewne kusząca będzie możliwość obejrzenia tego wydarzenia w trójwymiarze. Dlatego producenci sporo inwestują w tą technologię i spodziewają się, że ta inwestycja zwróci się w krótkim czasie. Telewizory to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych kategorii na naszym portalu. Wprowadzenie na polski rynek telewizorów 3D spowoduje zapewne duże zainteresowanie tym produktem wśród e-konsumentów. Cena tej nowinki technologicznej nie będzie należała do niskich, a jak wiadomo oferty wirtualnych sprzedawców są znacznie bardziej atrakcyjne, zwłaszcza w przypadku sprzętu RTV.

Ile to kosztuje?
Według informacji podanych na blogu Consumer Reports najtańsze telewizory tego typu będą kosztować 1 700 dolarów. Należy jednak pamiętać o dodatkowych kosztach – jedna para okularów to wydatek około 150 dolarów. Ceny telewizorów dostępnych już teraz na rynku zaczynają się od 2 600 dolarów. Koszt zestawu dla 4-osobowej rodziny szacowany jest na 3 300 dolarów, czyli w przybliżeniu 9 500 zł. Na pojawienie się telewizorów 3D na polskim rynku musimy jeszcze chwilę poczekać. Póki co przypominamy, że już mieliśmy okazję oglądać trójwymiarowy obraz we własnych domach. W papierowych okularach z kolorową folią można było podziwiać tego typu produkcje:

Popularne wyszukania